Korzystamy z cookies, więcej informacji »
 
Strona główna | Artykuły dla sprzedawcy | Artykuły dla managera | FAQ | Wyszukaj w serwisie
 
W promocji dnia

Menu witryny
Strona główna
Nowości
Szukaj w serwisie
Artykuły dla sprzedawcy
Artykuły dla managera
FAQ o sprzedaży
Partnerzy
Kontakt
Najczęściej czytane

 
Czym jest Marketing Wirusowy? E-mail
Określenie marketing wirusowy pochodzi od angielskiej nazwy viral marketing.

Czym jest kampania wirusowa?
Najprostszym stwierdzeniem jest to taka kampania w której rolę przekazu reklamowego jest przekaz użytkowników danej firmy bądź marki. Celem kampanii wirusowej jest doprowadzenie do szybkiego rozprzestrzeniania się informacji dotyczących danego produktu/usługi.


Głównym medium przekazu marketingu wirusowego jest przekaz zadowolonego użytkownika/klienta. Aby marketing wirusowy spełnił swoje zadanie i aby zaistniał trzeba usatysfakcjonować klienta. Osiągnięcie wysokiego poziomu satysfakcji może stać się motorem do rekomendacji. Polega to na podaniu czytelnikowi informacji w taki sposób, że ten sam ją przyjmie i powie o niej swoim znajomym, którzy przekażą informację dalej.

Czego to dowodzi?
Dobre produkty sprzedają się same!! Informacje o innowacyjnych i ciekawych rozwiązaniach w oka mgnieniu obiegają Internet. Aby stworzyć dobrą kampanię wirusową nie będziesz musiał wydać olbrzymich ilości pieniędzy. Wystarczy, że twój Produkt będzie lepszy i tańszy od innych konkurencyjnych produktów. To klient widząc, że produkt jest bardzo dobry poleca go swoim znajomym, którzy polecają go znajomym i tak dalej i tak dalej. W konsekwencji wykreowany przez jednego użytkownika przekaz może trafić do kilkudziesięciu kolejnych użytkowników.

Przykładem udanego marketingu wirusowego jest to czego osiągnął komunikator Gadu-Gadu. Na samym początku, był jednym z wielu dostępnych komunikatorów na naszym rynku, lecz jego jakość i przejrzystość sprawiły iż stał się najpopularniejszym Polskim komunikatorem. Użytkownik przesyłał zachętę swoim znajomym i zapraszał ich do korzystania z GG. Dziś pytanie typu czy masz może nr. GG jest rzeczą naturalną. Internetowe kanały dystrybucyjne w Marketingu Wirusowym: Poczta elektroniczna (email), komunikatory (GG, ICQ, itp.), gadżety online, gry online, wirtualne kartki, artykuły, raporty, e-książki, e-ziny, oprogramowanie, grupy dyskusyjne, odnośniki tekstowe na stronach WWW, konfiguracja przeglądarki internetowej.

Udostępniając darmowe artykuły, e-książki oraz e-ziny zachęcamy odbiorców do podzielenia się wiedzą z ich znajomymi. Jeśli użytkownik uzna, iż artykuł właśnie czytany może przydać się innej osobie pewno prześle link znajomemu. Darmowe książki online i ziny są kolejnym przykładem reklamowania naszych produktów i usług. Wszystko co jest za darmo jest fantastycznym chwytem reklamowym.

Udostępniając darmowe oprogramowanie zachęcasz potencjalnych klientów do poznania Twojego produktu oraz do zainteresowania nim innych jego znajomych. Dokładnie tak jak w przypadku publikacji internetowych darmowe oprogramowanie zachęca użytkowników do korzystania z niego. Za pomocą grup dyskusyjnych możesz zareklamować swoją stronę, a zadowoleni użytkownicy sami to chętnie zrobią informując innych potencjalnych klientów o Twojej ofercie i marce. Wszystko jak w łańcuszku szczęścia. Dodatkowo możesz udostępnić kartki online, osoba aby odebrać kartkę musi wejść na Twoją stronę gdzie automatycznie poznaje markę i produkt/usługę.

Odnośnik tekstowy na stronie WWW twoich znajomych lub przyjaciół może zaowocować olbrzymim przypływem nowych odwiedzających. Jednocześnie ci odwiedzający mogą zaprosić na Twoją stronę innych odwiedzających. Dodatkowo wszystko można spotęgować dodając do opcji strony "dodaj do ulubionych" lub "ustaw jako strona startowa".

Szanse i zagrożenia w Marketingu Wirusowym:

Uwaga, w marketingu wirusowym tak samo rozchodzą się dobre wiadomości jak i złe. A nawet złe rozchodzą się szybciej. Więc jeśli okaże się, iż Twoja firma ma jakieś problemy to bądź pewny, że wszyscy już o tym wiedzą.

Autor: Marcin Ożarek Źródło: Ableorg.com darmowa witryna o biznesie
<< wstecz   dalej >>

 


Sondy
Czy brałbyś udział w forum dyskusyjnym dla handlowców, gdyby powstało w serwisie?
  
Bestsellery biznesu

Kontakt | Polityka prywatności | Partnerzy

 


Rozmowa Kwalifikacyjna Odpowiedzi - Punkt obslugi klienta