Korzystamy z cookies, więcej informacji »
 
Strona główna | Artykuły dla sprzedawcy | Artykuły dla managera | FAQ | Wyszukaj w serwisie
 
W promocji dnia

Menu witryny
Strona główna
Nowości
Szukaj w serwisie
Artykuły dla sprzedawcy
Artykuły dla managera
FAQ o sprzedaży
Partnerzy
Kontakt
Najczęściej czytane

 
Haker umysłów E-mail

Hakerumysłów

Jak zostać hakerem ludzkich umysłów?

Jak za pomocą NLP, hipnozy i psychologii wywierania wpływu kontrolować umysły innych ludzi oraz zbudować w swoim umyśle antymanipulacyjny firewall?

Złam kod ludzkiej podświadomości!

Pieprz się, dupku! - napis na wyświetlaczu w umyśle Terminatora podsunął mu właściwą odpowiedź. Terminator był cyborgiem, a jego umysł skomplikowanym komputerem.

Jednak Ty nie jesteś cyborgiem, człowiek nie jest maszyną, ludzki umysł nie jest komputerem, każdy z nas jest unikalny i wyjątkowy, ale...

Załóżmy na moment, że jest inaczej, że Ty i otaczający Cię ludzie to maszyny sterowane komputerami, którymi są Wasze mózgi. A ludzkie umysły to po prostu systemy operacyjne, takie jak ten, który prawie każdy z nas ma zainstalowany na komputerze. To, co i jak myślisz, Twoje stany emocjonalne, decyzje, reakcje i działania są rezultatem działania pewnych programów, softwareu, do których jako zwykły użytkownik nie masz dostępu. Możesz z nich korzystać, ale nie możesz ich zmieniać.

Przykładem takich programów są nawyki. Nawyk jest zautomatyzowanym zachowaniem, takim jak na przykład obgryzanie paznokci. Jest to dość złożona sekwencja zachowań, składająca się z sygnału inicjującego tę sekwencję, uniesienia ręki, podniesienia dłoni do ust, wsunięcia palca do ust, uchwycenia zębami paznokcia itd. Najczęściej człowiek nie zdaje sobie sprawy, kiedy zaczyna to robić. Uświadamia sobie dopiero w końcowej fazie, gdy już gryzie paznokieć, że to robi. Początek sekwencji pozostaje poza świadomością.

Robi to automatycznie, jak gdyby sterowany ukrytym programem. Ręka sama wędruje do ust. Podobnie jak wtedy, gdy wędruje do pudełka ze słodyczami.

Również większość dobrze wyuczonych zachowań jest sterowana nieświadomymi programami, które czasem określa się jako nieświadome strategie działania. Innymi słowy, poruszasz się, znajdujesz drogę do domu, witasz się z ludźmi, zmieniasz biegi w samochodzie, dokonujesz wyboru w sklepie czy też... nawiązujesz znajomość z kimś, kto Ci się podoba, dzięki takim nieświadomym programom.

 I tak jak w systemach komputerowych - możesz używać programu, na przykład edytora tekstu lub przeglądarki internetowej. Ale aby zmodyfikować taki program, musisz nie tylko posiadać wiedzę programisty, lecz również uprawnienia, pozwalające wejść na zaplecze. Mój komputer nie pozwoli osobie bez uprawnień na zainstalowanie nowego programu, usunięcie programu ani nawet na zainstalowanie upgradeu, czyli nowej, lepszej wersji softwareu.

A teraz wyobraź sobie, że nagle nie tylko otrzymujesz odpowiednie uprawnienia, lecz również wiedzę pozwalającą Ci na usuwanie, modyfikowanie i instalowanie takich programów w swoim umyśle. Możesz zwiększać swoją motywację, upodobania, przeprogramować swoje reakcje na określone sytuacje. Wyobraź sobie, że nagle to co Cię stresowało, staje się obojętne lub nawet zamienia się w źródło inspiracji, lub instalujesz w swoim umyśle program mistrzowskiego negocjowania i z łatwością dopinasz ogromne transakcje z twardymi przeciwnikami. Albo rozmawiając z osobą, która dotychczas była niedostępna, zaczynasz prowadzić rozmowę w nowy dla siebie sposób i ta osoba jest Tobą oczarowana i prosi Cię o więcej.

Jeszcze bardziej fascynujące możliwości pojawią się, gdy uzyskasz taki dostęp do programów sterujących myśleniem, emocjami i działaniami innych ludzi. Wyobraź sobie, że jesteś handlowcem i rozmawiasz z klientem - klik, klik, klik i modyfikujesz w jego umyśle program sterujący jego zainteresowaniami, sprawiasz, że zaczyna się interesować produktem, który chcesz mu sprzedać, na przykład kompletem kijów golfowych. Klient ma zastrzeżenia do ceny - klik, klik, klik i usuwasz z jego umysłu zastrzeżenia. Klik, klik, klik i instalujesz mu program nowej potrzeby, potrzeby posiadania kijów do golfa. Dodajesz jeszcze mały plug-in, aby był zadowolony z zakupu i nawracał innych na Twój produkt, i ulegasz jego usilnym prośbom, aby mu te kije sprzedać.

Jesteś pracownikiem i chcesz, aby Twój szef zaczął obawiać się, że odejdziesz do konkurencji, i aby zatrzymał Cię, dając Ci podwyżkę - klik, klik, klik i instalujesz w jego umyśle wirusa, czyli myśli na temat Twojego odejścia i wynikających z tego problemów, a w jego emocjach obawę i niepokój. Szef już samodzielnie łączy jedno z drugim i dochodzi do wniosku, że obawia się Twojego odejścia.

Albo spotykasz kogoś, kto Cię pociąga - klik, klik, klik i instalujesz w umyśle tej osoby fantazje na Twój temat, a w jej uczuciach pragnienie i fascynację Tobą...

Na szczęście to nie jest możliwe. Kto by Ci dał takie uprawnienia i wynikający z nich dostęp do zaplecza ludzkiego umysłu? Nikt o zdrowych zmysłach nie wręczy Ci hasła czy PIN-u do swojego umysłu. Szkoda.

Czy jednak na pewno nie jest to możliwe?

Wiecej na ten temat znajdziesz w najnowszej publikacji
 Haker umysłów na onepress.pl

<< wstecz   dalej >>

 


Sondy
Czy brałbyś udział w forum dyskusyjnym dla handlowców, gdyby powstało w serwisie?
  
Bestsellery biznesu

Kontakt | Polityka prywatności | Partnerzy

 


Hotele wyszukiwarka