Korzystamy z cookies, więcej informacji »
 
Strona główna | Artykuły dla sprzedawcy | Artykuły dla managera | FAQ | Wyszukaj w serwisie
 
W promocji dnia

Menu witryny
Strona główna
Nowości
Szukaj w serwisie
Artykuły dla sprzedawcy
Artykuły dla managera
FAQ o sprzedaży
Partnerzy
Kontakt
Najczęściej czytane

 
B2B (business-to-business) E-mail
B2B to handel pomiędzy firmami i instytucjami wykorzystujący środki elektroniczne do zawierania transakcji. Jego podstawowym zadaniem jest dostarczanie realnych zysków i oszczędności oraz na polepszeniu wydajności pracy. Poprzez B2B dąży się do usprawnienia etapów zawierania transakcji, jakie zachodzą podczas tradycyjnego handlu. Pozwala ograniczyć koszty, czas końca transakcji, czas potrzebny na jej przeprowadzenie oraz czas poświęcony doprowadzeniu do jej zaistnienia.

B2B dokładniej:
Zadaniem aplikacji typu B2B jest zapewnienie integracji systemu zarządzania z magazynami, logistyką, linią produkcyjną, punktami sprzedaży i punktami serwisowymi oraz zapewniają obieg dokumentów pomiędzy kontrahentami. Jeden system zarządzania kontroluje całość aby usprawnić doprowadzenie do transakcji i jej sfinalizowanie. Wdrażanie rozwiązań B2B prowadzi do wykorzystywania takich mediów jak Internet, intranet, e-commerce, m-commerce i innych.

Do głównych dziedzin B2B możemy zaliczyć takie funkcje jak prognozowanie, planowanie, zaopatrzenie, produkcję, magazynowanie, sprzedaż i kupno, serwis, realizację umów i kontraktów oraz doradztwo. Każdy z uczestników ma możliwość sprecyzowania swojego zapotrzebowania a na konkretną ofertę czeka krótką chwilę.

B2B wymiana ofert:
Dokonuje się za pomocą witryn internetowych (B2B Web), reklamy (B2B Advertising), aukcji (B2B Auctions), społeczności (B2B Communities), magazynów (B2B Magazines), marketingu (B2B Marketing), wiadomości (B2B News), linków (B2B Links), organizacji (B2B Organizations) itp. Całość służy do sprawniejszego dokonywania zakupów oraz do szybkiej i rzetelnej wymianie informacji. Oszczędzasz czas i pieniądze... B2B i jego rynki: Internetowe platformy typu B2B to wirtualne odzwierciedlenie rzeczywistych sposobów na zawieranie transakcji. Są to wirtualnie odzwierciedlenia rzeczywistych rynków zbytu, odnajdziesz tu ogłoszenia, kontakty, katalogi produktów, wyszukiwarki ofert, systemy składania zamówień a nad wszystkim będzie czuwał system autoryzacji. Możemy wyróżnić dwa rynki B2B jest to rynek pionowy specjalistyczny zajmujący się jedną branżą lub sektorem oraz rynek poziomy zapewniające obsługę wielu sektorów.

Autor: Marcin Ożarek Zródło: Ableorg.com darmowa witryna o biznesie
<< wstecz   dalej >>

 


Sondy
Czy brałbyś udział w forum dyskusyjnym dla handlowców, gdyby powstało w serwisie?
  
Bestsellery biznesu

Kontakt | Polityka prywatności | Partnerzy

 


Restauracje Warszawa - PoĹźyczki gotĂłwkowe