Korzystamy z cookies, więcej informacji »
 
Strona główna | Artykuły dla sprzedawcy | Artykuły dla managera | FAQ | Wyszukaj w serwisie
 
W promocji dnia

Menu witryny
Strona główna
Nowości
Szukaj w serwisie
Artykuły dla sprzedawcy
Artykuły dla managera
FAQ o sprzedaży
Partnerzy
Kontakt
Najczęściej czytane

 
Czym jest e-Commerce? E-mail
Chyba każdy z nas słyszał o e-Commerce ale nie każdy jest świadom co to oznacza? e-Commerce jest koncepcją obejmującą budowę transakcji przez Internet. Jest to nowy sposób sprzedaży i dystrybucji produktów czyli handel elektroniczny. Z handlem internetowym wiążą się zagadnienia dostarczenia informacji w formie elektronicznym, elektroniczny transfer pieniędzy, marketing bezpośredni, serwis po sprzedażowy oraz kreowanie marki.

Czyli co mi oferuje e-Commerce?
Oferuje olbrzymie możliwości w handlu na skalę światową. Umożliwia dotarcie do nowych rynków zbytu, ograniczyć koszty handlu do minimum, rozszerza pojęcie rynku docelowego, który staje się rynkiem światowym, pozwala budować zaufanie oraz w szybki i łatwy sposób sfinalizować transakcję. Umożliwia małym i średnim firmom konkurowanie z gigantami. Prowadzi do wyrównania szans oraz jest jednym ze sposobów na uzyskanie przewagi wśród konkurencji.

Jeśli firma zapewni bezpieczeństwo transakcji, konkurencyjność towarów i cen oraz miły i przejrzysty projekt sklepu internetowego jest w stanie zwiększyć swoje obroty wielokrotnie. Prosty przykład zastosowania e-Commerce Wyobraźmy sobie że prowadzimy dużą księgarnię a na naszych półkach znaleźć można 100,000 niepowtarzalnych wolumenów. Jednocześnie zatrudniamy 15 osób do obsługi klientów, prowadzenia magazynu i biura. Jednocześnie księgarnia może obsłużyć około 30-40 osób co jest dość skromną liczbą jeśli weźmiemy pod uwagę takie czynniki jak wybór książki przez klienta, obejrzenie jej, przeczytanie fragmentu, stanięcie w kolejce przy kasie i przeciętnie wszystko to zajmie od 15min do godziny na jednego klienta. Oprócz tego wielu klientów wyjdzie gdyż nie odnajdzie na półce książki której szuka a zamówienie jej od hurtownika zajęło by około tygodnia. Klient jednak straci czas na przyjście do sklepu i poszukanie tej nie posiadanej publikacji. Zakładając, że zainteresowanie książkami wynosi około 400,000 tyś niepowtarzalnych tytułów plus te, które są w tym momencie nie dostępne oraz te których wznowienie nastąpi wkrótce to nasza księgarnia powinna mieć około 2-3 milionów niepowtarzalnych tytułów na półkach. O ile musieli byśmy zwiększyć księgarnię i magazyn aby zmieścić tyle książek na półkach? Ile więcej osób musimy zatrudnić aby obsługa klienta była wystarczająco elastyczna i dokładna? W wypadku e-Commerce (sklep internetowy) nie posiadamy tego problemu. Klient na bieżąco może przeglądać nasze zasoby oraz sprawdzić czy książka go interesująca jest dostępna a jeśli nie to czy i kiedy będzie mógł ją zakupić. Możemy zmniejszyć ilość pracowników, nie będziemy też potrzebowali wielkiej księgarni a towar dotrze do klienta w ciągu 2-3dni od daty zamówienia. Koniec z kolejkami, nerwowym szukaniem i zawiedzeniem jeśli klient nie odnajdzie interesującej go pozycji.

Autor: Marcin Ożarek Zródło: Ableorg.com darmowa witryna o biznesie
<< wstecz   dalej >>

 


Sondy
Czy brałbyś udział w forum dyskusyjnym dla handlowców, gdyby powstało w serwisie?
  
Bestsellery biznesu

Kontakt | Polityka prywatności | Partnerzy

 


Hotele Warszawa