Korzystamy z cookies, więcej informacji »
 
Strona główna | Artykuły dla sprzedawcy | Artykuły dla managera | FAQ | Wyszukaj w serwisie
 
W promocji dnia

Menu witryny
Strona główna
Nowości
Szukaj w serwisie
Artykuły dla sprzedawcy
Artykuły dla managera
FAQ o sprzedaży
Partnerzy
Kontakt
Najczęściej czytane

 
Rola działań promocyjnych oraz produktów markowych w budowaniu lojalności klientów
Artykuły dla sprzedawcy

Budowanielojalnościklientów

W budowaniu lojalności klientów ważną rolę odgrywa plasowanie produktu. Plasowanie (inaczej pozycjonowanie produktu) jest działaniem firm w celu takiego zaprezentowania produktów firmy, aby stały się one wysoko oceniane przez potencjalnych nabywców. Segment odbiorców powinien dostrzec niepowtarzalność produktu, wyróżnić go wśród konkurencji i przywiązać się do niego w znacznym stopniu.

Poprzez wyróżnianie produktu i odpowiednie pozycjonowanie go w świadomości klientów można zdobyć ich lojalność.

Cecha wyróżniająca produkt powinna prezentować korzyść dla klienta , powinna być zabezpieczona przed kopiowaniem przez konkurencję oraz powinna umożliwiać osiągnięcie zysku przez firmę. Dobrze pozycjonowany produkt ma wpływ na lojalność.

więcej...
Negocjacje, w wyniku których obie strony zyskują
Artykuły dla sprzedawcy

Pieniądze otwierają wszystkie drzwi
Naprawdę wszystkie?

Oto historia, która na stałe weszła już do folkloru negocjacji:

Brat i siostra mają podzielić między siebie ostatni kawałek szarlotki. Każde z nich chce dostać duży kawałek ciasta i nie chce zostać oszukanym przez drugie. W końcu chłopiec przejmuje kontrolę nad nożem i już zabiera się do tego, żeby odkroić dla siebie większą część, gdy do kuchni wchodzi ojciec albo matka.

W duchu tradycji króla Salomona rodzic mówi: "Zaczekaj! Ten, kto pokroi ciasto na dwie części, musi pozwolić drugiemu wybrać kawałek dla siebie". Oczywiście, chcąc się zabezpieczyć, chłopiec pokroi ciasto na dwie równe części.

więcej...
Technika wykonywania telefonów
Artykuły dla sprzedawcy

Pierwszy telefon do kandydata na klienta musi zawierać pięć podstawowych elementów:

  1. Przyciągnięcie uwagi rozmówcy;
  2. Przedstawienie się i podanie nazwy swojej firmy;
  3. Podanie powodu, dla którego dzwonisz;
  4. Wypowiedź kwalifikująca lub pytanie;
  5. Ustalenie daty spotkania.

Omówię kolejno wszystkie punkty. Podczas czytania tego artykuu weź do ręki długopis i rób notatki, aby na ich podstawie utworzyć później własny scenariusz wykonywania telefonów.

więcej...
Najważniejsze "narzędzia" poznawania i rozumienia interesów klienta
Artykuły dla sprzedawcy

HandlowanietograPierwszą przeszkodą na drodze do zawierania pozytywnych transakcji handlowych i rozpoznawania interesów było nasze gadulstwo. Chcieliśmy koniecznie przekonać klienta do swoich usług, zauroczyć go i zaciekawić naszym produktem. Zapominaliśmy o prostej zasadzie, że kiedy mówisz, to niczego się nie dowiadujesz. A kiedy zadajesz pytania i uważnie słuchasz, zdobywasz istotne informacje na temat klienta.

Na naszych warsztatach często widzimy, jak trudno sprzedawcom zrezygnować z inwazyjnego i pełnego słów początku rozmowy handlowej. Jak trudno im zamilknąć, zadać pytanie i cierpliwie czekać na odpowiedź klienta. Proponujemy im wtedy, aby przećwiczyli umiejętność zadawania wielu (także trudnych) pytań i parafrazowania odpowiedzi klienta.

więcej...
Nawiązywanie i podtrzymywanie kontaktów
Artykuły dla sprzedawcy
Image W końcu z pewnością zaczniemy kontaktować się z naszymi klientami. Pierwszy już kontakt z nimi mamy od momentu kontaktu telefonicznego lub spotkana. Ważne jest, abyśmy pamiętali o kontakcie. Mam na myśli dokładne notowanie wszelkich informacji o potencjalnym kliencie, które możemy w przyszłości wykorzystać.
więcej...
Sztuka asertywnej negocjacji w sprzedaży...
Artykuły dla sprzedawcy
Image Co to są negocjacje? Jaki jest ich cel ? Dlaczego w ostatnich latach wzrosło znaczenie tego słowa i często tematyka sztuki negocjacji stała się jednym z elementów projektów szkoleniowych w wielu firmach . Słowo negocjacje coraz częściej pojawia się w wielu dziedzinach. Od tych związanych z codziennym naszym funkcjonowaniem po politykę, gospodarkę a przede wszystkim biznes. Artykuł ten poświecony jest formie negocjacji podczas rozmów z klientami korporacyjnymi. Jednak pewne aspekty sprawdzają się także w sprzedaży detalicznej.
więcej...
CLIENTING
Artykuły dla managera

ImageClienting jest ideą zakładającą, że w procesie rynkowego funkcjonowania firmy klienci są ostatecznym czynnikiem sukcesu lub klęski firmy. Nasze myślenie w większym stopniu powinno koncentrować się na kliencie.

więcej...
Co decyduje o wyborze kontrahenta handlowego?
Artykuły dla managera

ImageZdecydowana większość informacji, dotyczących zasad sprzedaży, pochodzi z jednostkowych relacji i doświadczeń samych sprzedawców. Dane te poparte różnorodną wiedzą psychologiczną stanowią bazę niemal wszystkich programów szkoleniowych. Ich zaletą jest niewątpliwie pragmatyczne podejście do zagadnienia sprzedaży a wadą, dość jednostronne ujęcie tematu. Oczywiście każdy szanujący się sprzedawca i szkoleniowiec powie obecnie, że jednym z najważniejszych czynników wpływających na efektywność handlowca jest dopasowanie się do potrzeb, oczekiwań i sposobu działania klienta.

więcej...
Negocjacje od a do z
Artykuły dla sprzedawcy

ImageW biznesie słowo  negocjacje pojawia się tak samo często jak cena, koszt, zakup. Negocjować można prawie wszystko a jedynym warunkiem jest odpowiednie przygotowanie, czyli wiedza i umiejętności praktyczne w tym zakresie. Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż namówienie drugiej strony do spełnienia naszych oczekiwań, ale praktyka pokazuje że  prawdziwych negocjatorów jest niewielu, natomiast wielu jest tych, którzy nad rzetelne przygotowanie przedkładają machanie szablami. Z punktu widzenia pracy handlowca umiejętność negocjacji jest tak samo ważna jak umiejętność umówienia się na spotkanie i zrobienie dobrego wrażenia. Warto więc inwestować w rozwój własnych umiejętności w tym zakresie... Na początek trochę teorii.

więcej...
<< |< start < << wstecz 1 2 3 dalej >> > koniec >| >>

Pozycje :: 11 - 20 z 24

 


Sondy
Czy brałbyś udział w forum dyskusyjnym dla handlowców, gdyby powstało w serwisie?
  
Bestsellery biznesu

Kontakt | Polityka prywatności | Partnerzy

 


Pellet Lodz